Sekera a Meszároš si skrížili hokejky, z duelu odišiel víťazne Sekera

07.10.2013 Celý región

New York 7. októbra (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti sa predstavili v zámorskej NHL v noci na pondelok v troch zápasoch. Zo súboja obrancov Andrej Sekera - Andrej Meszároš vyšiel víťazne domáci hráč Caroliny, ktorá na svojom ľade zdolala Philadelphiu tesne 2:1. Sekera strávil na ľade 22:17 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. Meszároš odohral 18:06 minút, domáceho brankára ohrozil jednou strelou a na trestnej lavici si odsedel dve minúty.

výsledky:
Carolina - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 9. J. Harrison (R. Murphy, Skinner), 29. Dvořák (Skinner) - 24. Schnenn (Newbury)

Calgary - Vancouver 4:5 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 - 0:1)
Góly: 15. Giordano (D. Jones, Glencross), 32. M. Backlund (Galiardi, Hudler), 52. Monahan (Stempniak, O'Brien), 60. D. Jones (Hudler, Brodie) - 5. D. Booth (Garrison, Edler), 46. J. Hansen (D. Sedin), 50. Santorelli (H. Sedin, Higgins), 57. Weise (B. Richardson, Hamhuis), 64. Santorelli (Bieksa, Stanton)

Winnipeg - Anaheim 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 10. Ladd (Wheeler, Enström), 17. Ladd (Wheeler, Little) - 11. M. Perreault (Silfverberg, Lovejoy), 40. Cogliano (Winnik, S. Koivu), 55. C. Perry